کوره های باکسی

کوره های باکسی

کوره‌های باکسی یا جعبه‌ای از متداول‌ترین نوع کوره‌ها هستند که جهت ذوب و پخت مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. تمرکز این نوع کوره‌ها، روی توان بالای آنها است که می‌توانند ماده مورد نظر را در کمترین زمان ممکن به دمای مورد نظر جهت فرآیند مشخصی برسانند.

در کوره‌های باکسی به ندرت می توان نواحی دمایی اعمال کرد و برای این منظور بیشتر از کوره‌های تیوبی استفاده می‌شود. کوره‌های باکسی حتی به دماهای بالایی مانند ۲۱۰۰ درجه که حتی بالاتر از دمای ذوب آهن است، می‌توانند برسند.

کوره‌های باکسی حجم بسیار زیادی از مواد را در خود جای می‌دهند و از نظر ایمنی نیز می‌توانند این اطمینان را حاصل کنند که در صورت واکنش نامناسب مواد، نشت مواد به خارج از محیط داخل کوره رخ نخواهد داد.

استفاده در دماهای پایین‌تر می‌تواند امکان تحت خلا قرار دادن کوره‌های باکسی را فراهم کند. بسیاری از مواد در دما و حضور اکسیژن به سرعت اکسید می‌شوند مانند آهن. اکسید شدن مواد در حین دما دادن معمولا فرآیند ناخوشایندی است که اگر فرآیند اکسیدی هدف نباشد می‌تواند باعث ناخالصی و نتیجه نامطلوب در حاصل فرآیند سنتز شود. همچنین می‌توان با تعبیه برخی شیرهای تزریق گاز محیط را متناسب با فرآیند مورد نظر تنظیم کرد.

گروه هاپسکو با بروزترین طراحی‌های دنیا و همچنین تجربه ساخت انواع کوره‌های باکسی برای دماهای مختلف آماده خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز است.