طراحی

طراحی سامانه‌های مختلف با رشد روزافزون دانش تخصصی در حوزه‌های صنعتی و لزوم بهینه‌سازی روش‌های بهره‌برداری از امکانات و تجهیزات و مقرون به صرفه‌سازی بسیاری از بخش‌های فرآیند تولید نیازمند طراحی دقیق تجهیزات و فرآیند است.

امروزه با طراحی‌های رایانه‌ای پیش از انجام پروژه‌های گوناگون می‌توان طرح مورد نظر را عیب‌یابی احتمالی کرده و یا مدل‌سازی انجام داد و خروجی مطلوب را جهت اجرا استفاده کرد. همچنین فرآیند برآورده هزینه با یک طرح اولیه کار را بسیار آسان‌تر کرده و از همان ابتدا نیازهای پروژه را مشخص می‌کند.

طراحی در حوزه‌های مختلف نیازمند فردی متخصص است که علاوه بر آشنایی به دانش تخصصی آن حوزه با انواع روش‌های طراحی، تکنیک‌های بهینه‌سازی و نرم‌افزارهای بروز آشنایی داشته باشد. طراحی مناسب می‌تواند تلفات در سیستم‌ها را کاهش داده و باعث افزایش بهره‌وری در مجموعه و همچنین کاهش هزینه‌های جاری سامانه مانند ساخت، تعمیرات و نگهداری شود. به عنوان مثال فرض کنید سیستم تاسیسات برودتی-حرارتی یک ساختمان را به طور مناسب طراحی نشده باشد یا در اجرای این سیستم از اجزای غیر ضروری استفاده شده باشد، نتیجه آن کارکرد نامناسب سیستم در تنظیم دمای محیط و تهویه و همچنین افزایش هزینه‌هایی همچون انرژی، ساخت و نگهداری سیستم خواهد بود.

مهمترین عنصر در یک طراحی خوب، طراح حرفه‌ای می‌باشد. طراح مهمترین عنصر کارکرد بهینه یک سیستم است. طراح با طراحی بهینه (optimum) و کاهش‌یافته (minimal) بهترین پیکربندی اجزا را برای رسیدن به هدف سیستم انجام می‌دهد و لازمه این امر تجربه بالای طراح در آن حوزه است.

گروه هاپسکو با دارا بودن یک تیم متخصص آماده ارائه‌ی خدمات در طراحی سیستم‌هایی همچون تصفیه آب، مدارات الکترونیکی، قطعات صنعتی، انرژی خورشیدی و … به مشتریان عزیز است.