اجرا و ساخت

خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج

بیت بالا بهترین مصداق برای بیان اهمیت اجرای صحیح و دقیق یک پروژه است. به هر میزان که طراحی و پیکربندی پروژه شما عالی و بی‌نقص باشد، با این وجود نیز ممکن است مجری پروژه آن را به بدترین شکل ممکن اجرا کند! اجرای خوب پروژه می‌تواند منجر به ایجاد بازدهی بیشتر و نزدیک به انتظار طراحی را ایجاد کند.

اجرا و ساخت یکی از مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی هر سیستمی هستند. مجری خوب و مناسب با استفاده از افراد متخصص، امکانات بروز و مناسب، مواد اولیه با کیفیت و قیمت تمام شده مناسب می‌تواند به شما اطمینان کافی برای دریافت خروجی مناسب از پروژه را بدهد. متاسفانه انتخاب مجری نامناسب یا غیرمتخصص نه تنها باعث بهبود کار نمی‌شود، بلکه باعث تکرار کار و تحمیل هزینه اضافی در پروژه‌ها خواهد شد. مجری کاربلد و متخصص قبل از قبول و انجام پروژه کارفرما را در جریان جزئیات و چالش‌های پیش رو قرار می‌دهد و به طور مستمر با ارائه گزارش‌های دقیق کارفرما را از جزئیات پیشرفت پروژه مطلع می‌سازد. مجری حرفه‌ای بسته به پروژه برای کارفرما یک بازه زمانی و محدوده قیمت و همچنین موعد تحویل مشخص می‌کند، چون این امر نشان می دهد که مجری اثر عوامل دیگری همچون نوسانات قیمت بازار یا حوادث غیرمترقبه که منجر به تغییر در شرایط تحویل پروژه می‌باشد را در نظر می‌گیرد.

با بیان یک مثال شما را با یک مجری بد پروژه آشنا می‌کنیم. مجری بد زمان دقیق و قیمت دقیق برای پروژه اعلام می‌کند که این باعث اهمال و کم گذاشتن در کار خواهد شد! مجری بد به شما اطمینان خاطر می‌دهد که بروید و نگران نتیجه نباشید، در صورتی که هر پروژه‌ای ریسک‌ها و چالش‌های خاص خود را دارد! اگر مجری پروژه شما را به وسیله گزارش‌های مستمر و تخصصی در جریان کارهای پروژه قرار نمی‌دهد یک مجری بد است! فراموش نکنید که یک مجری خوب حتما یک قرارداد خوب هم با کارفرما منعقد می‌کند، قراردادی که دو سر برد است. اگر مجری با شما قرارداد منعقد نکرد یا قرارداد به نحوی بود که با ترکمانچای فرقی نداشت، آن مجری یک مجری بد برای پروژه شما خواهد بود. مجری پروژه حرفه ای طی چند جلسه بسته به نیاز پروژه، کارفرما را توجیه کرده و برخی مطالب تخصصی که نیاز کارفرما است و ممکن است کارفرما آنها را نداند به کارفرما توضیح می دهد؛ اما از نظر یک مجری غیرمتخصص و بد کارفرمای خوب، کارفرمای ناآگاه است.

در آخر هیچ وقت فراموش نکنید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و هر چیز گرانی خوب نیست. تیم هاپسکو را گفتند اجرای پروژه خوب را از که آموختی؟ گفت از مجریان پروژه بد؛ هر چه در نظرمان از ایشان بد آمد ما خلافش را عمل کردیم.

گروه هاپسکو با دارا بودن یک تیم متخصص که همگی دارای سابقه اجرایی درخشانی در رزومه خود بوده و همچنین ایجاد یک شبکه از برترین متخصصین و مشاوران، آماده اجرای پروژه‌های مشتریان عزیز است.