انرژی خورشیدی

خورشید منبع نامحدود انرژی است که بدون هزینه در اختیار همه قرار دارد. به کار گرفتن این منبع انرژی در عصر حاضر جزء پیشرفت­‌هایی است که می­‌تواند شرایط مختلف محیط زیستی، سیاسی، اقتصادی و … را دچار تحول کند. قرار داشتن ایران در منطقه گرم و خشک و داشتن روزهای آفتابی بسیار، زمینه استفاده از این انرژی را به خوبی برای ما مهیا می‌کند.

منابع محدود انرژی‌های تجدید ناپذیر، آسیب‌­های جبران ناپذیر به محیط زیست و عدم ثبات و آینده نامعلوم برای این انرژی‌­ها، از جمله دلایل اهمیت، گذار به سمت استفاده از یک منبع جایگزین می‌باشد. انرژی خورشیدی منبعی است که در طول روز بیش از ۱۰ ساعت و در طول سال بیش از ۲۰۰ روز به طور میانگین در هر نقطه‌ای از زمین در دسترس است. استفاده از این انرژی و ذخیره‌سازی آن کمک شایان به ذکری به حفظ محیط زیست می‌کند.

انرژی خورشیدی علاوه بر پاک بودن و دوستی با محیط زیست، یک انرژی بسیار ارزان قیمت در بلندمدت است. سامانه‌های ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی تا مدت طولانی می‌توانند وظیفه تبدیل و ذخیره‌سازی انرژی خورشید را انجام دهند.

رو به اتمام بودن بسیاری از منابع انرژی باعث تمایل عمده کشورهای دنیا به سمت استفاده از انرژی خورشیدی شده است. این تمایل باعث ساخت وسایلی است که سازگار با انرژی الکتریکی تولید شده‌اند که بتوانند توسط سامانه‌های انرژی خورشیدی کار کنند. از این وسایل می توان به یخچال خورشیدی، روشنایی خورشیدی، پمپ آب خورشیدی، آبگرمکن خورشیدی، دستگاه‌های تصفیه آب خورشیدی، سیستم سرمایش و گرمایش خورشیدی و … اشاره کرد.

در بین انرژی‌های تجدید پذیر، انرژی خورشیدی یکی از بهترین گزینه‌هاست. امکان تولید برق در ابعاد مختلف از خانگی گرفته تا ابعاد بزرگ شهری، امکان پیاده‌سازی در اکثر نقاط دور افتاده، هزینه نگهداری پایین و … آن را به گزینه‌ی عالی برای تولید برق تبدیل کرده است. پیاده سازی طرح­‌های انرژی خورشیدی نرخ بازگشت سرمایه خوبی دارند.

گروه هاپسکو با دارا بودن یک تیم متخصص آماده ارائه‌ی مشاوره، طراحی، ساخت و تعمیر انواع پنل‌های خورشیدی و سیستم‌های مبتنی بر آن به مشتریان عزیز است.