حسگر و آشکارگر

سنسور یا حسگر ابزاری است که به یک محرک فیزیکی خاص واکنش نشان می‌دهد و یک سیگنال الکتریکی قابل اندازه‌گیری تولید می‌کند. سنسورها می‌توانند مکانیکی، الکتریکی، مغناطیسی و یا نوری باشند.

سنسور گونه‌ای مبدل است. بعضی از حسگرها به تنهایی قابل استفاده‌اند و برای خواندن آن‌ها نیازی به وسایل جانبی دیگر نیست، مانند دماسنج جیوه‌ای. دسته دیگر برای استفاده باید با وسایل دیگری همراه باشند مانند ترموکوپل. حسگرها در زندگی روزمره‌ی ما به صورت فراوان مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ مثلاً در خودرو، گوشی همراه، ابزار برقی و ماشین‌آلات صنعتی. حسگرها تاثیر ویژه‌ای در ارتقای پایش مولفه‌ها، بهبود و افزایش دقت در فرآیندها و همچنین افزایش سطح ایمنی دارند.

حسگرها کابردهای متنوعی دارند؛ از بررسی دما و تشخیص گاز مونوکسیدکربن در زندگی روزمره گرفته تا پایش پرتوهای محیطی و مواد سمی برای سلامت، پایش و بررسی وجود یا عدم وجود مواد در یک فرآیند برای کنترل غلظت و … در صنعت؛ برای بررسی درست پیش رفتن یک فرآیند و افزایش کارایی بسیار مهم هستند.

گروه هاپسکو با متخصصان خود آماده همکاری جهت مشاوره، تامین و یا تولید حسگرها و آشکارسازهای مورد نیاز شما برای ارتقای کیفیت کار و ایمنی محیط شماست.

گروه هاپسکو با دارا بودن یک تیم متخصص آماده ارائه‌ی مشاوره، طراحی، ساخت و تعمیر انواع حسگرها و آشکارسازهای مورد نیاز برای ارتقای کیفیت کار و ایمنی محیط به مشتریان عزیز است.