دستگاه‌های تصفیه

دستگاه‌های تصفیه جز ادواتی هستند که می‌توانند در بازیابی مواد، جداسازی آلاینده‌ها از پساب‌ها، بالا بردن کیفیت مواد و همچنین خالص‌سازی مورد استفاده قرار بگیرند. دستگاه تصفیه می‌تواند در خالص‌سازی ماده‌های اولیه قبل از ورود به خط تولید و سنتز قرار بگیرند تا کیفیت مواد اولیه را بالا برده و در نتیجه باعث بهبود کیفیت محصول نهایی شوند. آنها همچنین می توانند در خروجی فرآیندها قرار بگیرند تا با تصفیه پساب‌ها امکان جداسازی مواد اولیه استفاده نشده یا مواد قابل استفاده مجدد و بازیافت و یا جداسازی آلاینده‌ها از پساب جهت جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از موارد پر کاربرد دستگاه‌های تصفیه در حوزه آب می‌باشد. دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را می‌توان به عنوان بارزترین مثال استفاده از دستگاه‌های تصفیه نام برد. دستگاه‌های تصفیه آب با توجه به موارد استفاده در حجم‌ها و کیفیت‌های گوناگونی تولید می‌شوند. خلوص آب نهایی توسط نیاز محل مورد استفاده مشخص می‌شود که آیا به آب مقطر و کاملا خالص نیازمندیم یا با آبی در حد کیفیت آب شرب هم نیاز برطرف می‌شود. دستگاه‌های تصفیه آب در تاسیساتی که بر پایه آب کار می‌کنند می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرند تا از رسوب‌گیری داخل تاسیسات، افزایش مصرف انرژی، کاهش بازده و تحمیل هزینه‌های نگهداری جلوگیری کنند.

گروه هاپسکو با ترکیب سیستم‌های انرژی خورشیدی با دستگاه‌های استخراج و تصفیه آب اقدام به ساخت پکیج‌هایی کم‌حجم و قابل جابجایی برای سهولت دسترسی به آب شرب مناسب و با کیفیت نموده است.

همانطور که بیان شد دستگاه‌های تصفیه آب می‌توانند آب را با کیفیت‌های مختلف برای مصارف مختلف مانند خانگی، پزشکی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی، نظامی، تاسیساتی و صنعتی تصفیه کنند. ساختار دستگاه‌های تصفیه مورد استفاده در موارد مصرف ذکر شده به دلیل خروجی متفاوت کیفیت آب متفاوت است. علاوه بر دستگاه‌های تصفیه آب می توان به دستگاه‌های تصفیه پس‌فرآیندی که برای تصفیه خروجی‌های ناخواسته فرآیندها مانند پساب و دود استفاده می‌شوند اشاره کرد. تصفیه پساب نیز با توجه به این که حاصل تصفیه، مجددا در فرآیند می‌خواهد قرار بگیرد یا صرفا جهت رهاسازی در طبیعت تصفیه می‌شود نیز متفاوت است

گروه هاپسکو با دارا بودن بهترین متخصصان حوزه تاسیسات و تصفیه آب و همچنین شبکه‌ای گسترده از تامین کنندگان قطعات با کیفیت آماده ارائه هر گونه خدمات در زمینه دستگاه‌های تصفیه و تاسیسات به مشتریان عزیز است.