برنامه‌نویسی و الکترونیک

با پیدایش قطعات الکترونیکی و رشد آنها و همچنین توسعه‌ی قطعاتی همچون ترانزیستورهای نیمرسانا، منجر به کاهش ابعاد دستگاه‌های صنعتی شده است. این کاهش ابعاد باعث گسترش قابلیت‌های تعبیه شده بر روی دستگاه‌های ساخته شده بود تا جایی که هوشمندی و دقت دستگاه‌ها به میان آمد.

برنامه‌نویسی یک حوزه کاربردی است که امکان برقراری ارتباط بین زبان انسان و قطعات الکترونیکی را فراهم می‌کند و این امکان را می‌دهد تا بتوان فرامین و وظایف لازم دستگاه را به آن اعلام کرد تا دستگاه مطابق وظایف تعریف شده کار کند.

برنامه‌نویسی هم در حوزه سخت‌افزاری مانند کنترل قطعات و تجهیزات و هم در حوزه نرم‌افزاری مانند استخراج داده و هوش مصنوعی کاربردهای گسترده‌ای دارد.

سال­هاست که برنامه­‌نویسی و الکترونیک با گسترش روز افزون خود زمینه راحتی کارهای بسیاری را برای انسان­‌ها فراهم کرده‌­اند. روز به روز بر حوزه‌­های کاربرد این علوم اضافه می­‌شود. امروزه هر صنعت و کاری برای توسعه­‌ی خودش به این علوم نیاز دارد. تصمیم­‌گیری منطقی مبتنی بر شرایط، بدون دخالت داشتن احساس، میزان خطای تجهیزات را نسبت به انسان به شدت کم می‌­کند.

کاربرد این علوم در هر جایی به روشنی پیداست؛ از کابردهای شخصی و خانگی گرفته تا صنایع بزرگ. همین گوشی که در دستان شماست تا وسایل خانگی مثل لباسشویی و … تا کاربردهای رباتیک در صنایع بزرگ و … همه و همه از کابردهای این علوم هستند. این کاربردها چنان در ابعاد مختلف زندگی گسترده هستند که ارائه یک دسته­‌بندی برای کاربردهای این علوم را مشکل می­‌کند.

گروه هاپسکو با دارا بودن یک تیم متخصص آماده ارائه‌ی مشاوره، طراحی، ساخت و تعمیر انواع بردهای الکترونیکی، سیستم‌های هوشمند و دستگاه‌های صنعتی به مشتریان عزیز است.